Šafářová získala v Paříži pátý grandslamový titul!

16.06.2017 | Lucie Šafářová vyhrála s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou čtyřhru na letošním French Open a získala svou celkově pátou grandslamovou trofej.

Ve finále porazily nenasazenou australskou dvojici Bartyová/Dellacquaová suverénně 6:2, 6:1. Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou poprvé na Roland Garros uspěly předloni a v roce 2015 zvítězily také na Australian Open. V Melbourne se radovaly i letos a loni v září ovládly US Open. Ve sbírce Grand Slamů jim chybí jen trofej z Wimbledonu.

„Jsem nadšená, že jsem v tobě našla báječnou partnerku na kurtu. Jsi skvělá hráčka a zároveň je velká zábava s tebou hrát,“ řekla Šafářová partnerce při slavnostním vyhlášení. Šafářová s Mattekovou-Sandsovou získaly jedenáctý společný titul a vylepšily si finálovou bilanci na 11:2. Vyhrály třetí Grand Slam za sebou. Letos mají třetí společnou trofej, vedle Paříže a Australian Open triumfovaly v Charlestonu. Výhrou si upevnily vedoucí pozice v žebříčku čtyřhry. Matteková-Sandsová je světovou jedničkou a Šafářová dvojkou.

Grandslamové tituly Lucie Šafářové s Mattekovou-Sandsovou
  • 2015: Australian Open, French Open
  • 2016: US Open
  • 2017: Australian Open, French OpenMoneta Czech Open
AGROFERT Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY MORAVIA STEEL
Olomouc
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu