Kvitová v Zhuhai vyhrála turnaj WTA Elite Trophy

10.11.2016 | Petra Kvitová si v závěru sezony 2016 připsala druhý letošní titul, v čínském Zhuhai vyhrála bez ztráty setu WTA ELITE TROPHY, turnaj dvanácti tenistek, které se nedostaly na Turnaj mistryň. Petra Kvitová prošla soutěží bez ztráty setu, ve skupině smetla Italku Robertu Vinciovou 6:1, 6:2, krajanku Barboru Strýcovou 6:1, 6:4, v semifinále nedala šanci domácí Shuai Zhang 6:2, 6:2 a ve finále přehrála Ukrajinku Jelinu Svitolinovou 6:4, 6:2. O čtyři roky mladší soupeřku porazila už pošesté v řadě, smetla ji počtvrté během necelých čtyř měsíců a vedení ve vzájemné bilanci zvýšila na 6:1.

Ještě z Číny blahopřála Murraymu k dosažení postu světové jedničky. „Vím, jak je to těžké. Podívejte se na Angie Kerberovou i Andyho, jak jim to trvalo. Gratulovala jsem mu, protože je to skvělý úspěch a vím, že udělal všechno možné, aby to dokázal,“ uvedla. V Číně Petra konstatovala, že i pro ni je post světové jedničky stále motivací. Má pořád chuť se zlepšovat, vyhrávat turnaje, Grand Slamy a dosáhnout co nejlepšího postavení v žebříčku. „Pozice jedničky mi v kariéře chybí, abych tak řekla,“ uvedla bývalá světová dvojka, kterou na začátku roku 2012 dělily v Sydney od prvního místa dvě výhry. „Bez tohoto cíle bych možná už ani nehrála tenis,“ konstatovala Kvitová. V loňském premiérovém ročníku WTA Elite Trophy se v Zhuhai probojovala do finále Karolína Plíšková, ale podlehla v něm Američance Venus Williamsové. Letos si Plíšková zahrála na Turnaji mistryň v Singapuru.