Hráči TK Prostějov oporami mládežnické reprezentace ČR

24.02.2020 | Mladší žáci našeho klubu Jan Raštica a Mathias Škrlík pod vedením prostějovského trenéra Tomáše Kajlíka úspěšně reprezentovali ČR na halovém mistrovství Evropy družstev do 12let - Winter Cupu U12. Tým ČR nejprve vyhrál svoji kvalifikační skupinu v Hrádku n.N. a na finálovém turnaji ve Vésce vybojoval 5.místo. Lepší umístění našim hochům uniklo jen kvůli nejtěsnější porážce 1/2 (v rozhodující čtyřhře v supertieabreaku) v prvním finálovém zápase proti Francii. Potom už porazili Rusko 2/1 a Rumunsko 2/0.

Stejně kvalitního výsledku dosáhli na Winter Cupu U16 i děvčata z našeho klubu v reprezentaci ČR Julie Štruplová, Linda Klimovičová a kapitán Jaroslav Machovský. Nejprve bohužel prohrály v úvodním duelu s Nizozemím a v boji o 5. místo porazily Polky 3:0 a Francouzky 3:0.

Největšího úspěchu dosáhly naše dívky do 14-ti let, když ovládly Winter Cup U14. Družstvo složené výhradně ze zástupců TK Prostějov Sára Bejlek, Lucie Urbanová, Magdaléna Smékalová a kapitán Tomáš Josefus nejdříve ve finálové skupině v Rakovníku vyřadilo Francii 3:0, v semifinále Polsko také 3:0 a ve finále změřilo síly s Ruskami. Lucka Urbanová nestačila na Andreevu 4:6 1:6, Sára Bejlek porazila Korneevu a rozhodující třetí bod jsme přidaly ve čtyřhře, kde Bejlek s Urbanovou porazily Andreevu s Korneevou 6:1 6:4. Do Prostějova tak putuje čtyřnásobný titul halových mistrů Evropy!AGROFERT Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY MORAVIA STEEL
Olomouc
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu