Prostějov má dalšího wimbledonského šampiona

20.07.2019 | Nedá se zapomenout na vynikající výkony Petry Kvitové ve Wimbledonu, v letech 2011 a 2014 vyhrála v All England Clubu dvouhru, v prvním finále porazila Rusku Šarapovovou, ve druhém Kanaďanku Bouchardovou. Miroslav Černošek seděl tehdy pokaždé ve wimbledonské lóži. „Když vyhrála poprvé, říkal jsem si, tak tohle je má šampionka, přišla k nám a od nás došla až k wimbledonskému trůnu,“ vzpomínal na ty slavné chvíle šéf prostějovského tenisu. Další novou wimbledonskou radost zažil Černošek opět nedávno, když čeští mladíci, prostějovský Jiří Lehečka a Jonáš Forejtek (I. ČLTK) vyhráli ve Wimbledonu čtyřhru juniorů!

Osmnáctiletý Forejtek a o rok mladší Lehečka byli v Londýně nasazeni jako číslo jedna, v semifinále vyřadili ve třech setech třetí nasazený americký pár s českými kořeny Martin Damm, Toby Kodat 6:2, 3:6, 6:3 a v nedělním finále přehráli kanadsko-americký pár Liam Draxl, Govind Nanda 7:5, 6:4.

Dosud jediným českým vítězem juniorské čtyřhry ve slavném All England Clubu byl Petr Korda, který triumfoval v roce 1986 po boku Španěla Tomase Carbonella. Na triumf Petra Kordy a Cyrila Suka z Roland Garros z roku 1985 navázali až letos v lednu Dalibor Svrčina právě s Jonášem Forejtkem, kteří se radovali z deblového titulu v Melbourne na Australian Open. Velkým úspěchem v letošním juniorském Wimbldonu byl také postup prostějovského hráče Dalibora Svrčiny do čtvrtfinále dvouhry.AGROFERT Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY MORAVIA STEEL
Olomouc
facebook Rekreační tenis


Oficiální partner klubu