Prostějov má dalšího wimbledonského šampiona

20.07.2019 | Nedá se zapomenout na vynikající výkony Petry Kvitové ve Wimbledonu, v letech 2011 a 2014 vyhrála v All England Clubu dvouhru, v prvním finále porazila Rusku Šarapovovou, ve druhém Kanaďanku Bouchardovou. Miroslav Černošek seděl tehdy pokaždé ve wimbledonské lóži. „Když vyhrála poprvé, říkal jsem si, tak tohle je má šampionka, přišla k nám a od nás došla až k wimbledonskému trůnu,“ vzpomínal na ty slavné chvíle šéf prostějovského tenisu. Další novou wimbledonskou radost zažil Černošek opět nedávno, když čeští mladíci, prostějovský Jiří Lehečka a Jonáš Forejtek (I. ČLTK) vyhráli ve Wimbledonu čtyřhru juniorů!

Osmnáctiletý Forejtek a o rok mladší Lehečka byli v Londýně nasazeni jako číslo jedna, v semifinále vyřadili ve třech setech třetí nasazený americký pár s českými kořeny Martin Damm, Toby Kodat 6:2, 3:6, 6:3 a v nedělním finále přehráli kanadsko-americký pár Liam Draxl, Govind Nanda 7:5, 6:4.

Dosud jediným českým vítězem juniorské čtyřhry ve slavném All England Clubu byl Petr Korda, který triumfoval v roce 1986 po boku Španěla Tomase Carbonella. Na triumf Petra Kordy a Cyrila Suka z Roland Garros z roku 1985 navázali až letos v lednu Dalibor Svrčina právě s Jonášem Forejtkem, kteří se radovali z deblového titulu v Melbourne na Australian Open. Velkým úspěchem v letošním juniorském Wimbldonu byl také postup prostějovského hráče Dalibora Svrčiny do čtvrtfinále dvouhry.



AGROFERT Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY MORAVIA STEEL
Olomouc
facebook Rekreační tenis

KALENDÁŘ AKCÍ

29. 6. – 1. 7. Tipsport Elite Trophy
2. – 3. 7. Top Liga ČTS
13. – 19. 7. Trofej solidarity a naděje ČTS
23. – 24. 7. Top Liga ČTS







Oficiální partner klubu