Češky dále kralují Fed Cupu!

13.11.2018 | Už pošesté v posledních osmi letech získal český fedcupový tým slavný pohár, v pražské O2 Areně porazil obhájce trofeje Ameriku!

Petru Kvitovou nakonec nepustilo na dvorec nachlazení, v průběhu losování ji šéf ITF David Haggerty předal ocenění Srdce Fed Cupu. Šek na 10 000 dolarů věnovala Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou, kde ji lékaři v prosinci roku 2016 operovali poté, co byla napadena ve svém bytě. „Jsem nadšená, že jsem získala tuto cenu, o jejím udělení rozhodují hlasy tenisových fanoušků. Právě pro ně hrajeme, chceme jim naším tenisem udělat radost,“řekla Petra Kvitová. Cena Srdce Fed Cupu je ITF předávána od roku 2009, v roce 2011 ji poprvé dostala práve Petra.

Před zápasem druhého hracího dne převzaly z rukou prezidenta ITF Davida Haggertyho a prezidenta ČTS Ivo Kaderky ocenění ITF Cenu za oddanost Fed Cupu. Lucie Šafářová a Helena Suková. Lucka vstoupila do Fed Cupu v roce 2004 a nastoupila k 21 duelům, byla členem českých týmů, které získaly finále Fed Cupu v roce 2011, 2012, 2014, 2015 a 2018. Cena za oddanost Fed Cupu byla prvně udělena ITF v roce 2016 a je určena hráčkám s účastí v minimálně dvaceti utkáních ve Fed Cupu,  nebo alespoň se čtyřiceti odehranými zápasy. Velkou kandidátkou na tuto cenu je Barbora Strýcová, finálový zápas s Amerikou byl jejím dvacátým…AGROFERT Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY MORAVIA STEEL
Olomouc
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu